jakou přilbu na kolo

 Jakou si koupit přilbu na jízdní kolo? 

Rozhodně doporučujeme při výběru cyklistické přilby zkusit si ji. Nejlépe přímo v obchodě, případně můžete využít čtrnáctidenní lhůtu na vrácení, pokud si přilbu objednáte přes internet a poté zjistíte, že vám nesedí.

Můžeme se pochopitelně řídit podle obvodu, který je většinou na přilbách nastavitelný alespoň v rozsahu 3cm. Nutné je však vzít v úvahu i tvar hlavy. Někdo má hlavu užší, ale třeba vyšší a pak by mu nízká přilba na hlavě příliš neseděla.

U výběru přilby sledujeme kromě velikosti i hnotnost, počet větracích otvorů, způsob spojení jednostlivých vrstev, upínací systém, reflexní prvky, variabilitu kšiltu a třeba i zda má přilba síťku proti hmyzu.

Dnes jsou při výrobě přileb používány v zásadě 2 technologie:

  1. Lepení: Plastový povrch je na sklelet přilby přilepen. Tento způsob je používán především u levnějších přileb a hodí se spíše pro občasné použití nebo pro děti, které z přilby rychle vyrostou. Lepení je také používáno u těžších přileb jako jsou BMX přilby a kokosky.
  2. In-Mold: Plast je na povrch helmy vlisován pomocí formy. Tato technologie způsobí zapečení povrchu na sklelet a přilba je tak pevnější, vypadá lépe a má také delší životnost. Tyto přilby jsou na trhu cca od 600Kč.

 !! Pokud však necháte přilbu v autě za sklem vystavenou slunci při vysokých teplotách, může se u obou typů technologií povch přilby zvlnit !! Nelze reklamovat !!

 

 

Nákupní košík

Počet položek: 0

Menu uživatel

Přihlášení | Registrace